Hurt z 1688.com

Czym Jest Chińska Platforma Sprzedażowa 1688.Com?

Strona https://www.1688.com/ jest największą platformą hurtową B2B w Chinach, na której sprzedaż prowadzą chińscy producenci oraz dystrybutorzy.

Serwis należy do Grupy Alibaba i przeznaczony jest wyłącznie dla chińskich odbiorców hurtowych, którzy odsprzedają dalej towar hurtowo na międzynarodowej Alibabie (alibaba.com) lub detalicznie na Aliexpress, Taobao, Wish, Amazon, eBay i innych marketplace oraz sklepach internetowych.

W rzeczywistości 1688 jest chińskim odpowiednikiem międzynarodowej Alibaby, tylko z niższymi cenami oraz dużo większym wyborem towarów i dostawców. Bardzo często towar na 1688 można kupić w najniższej cenie na świecie.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek gdzie kupują towar chińscy sprzedawcy? Grafika obok przedstawia wszystkie zależności i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jeśli prowadzisz sprzedaż na Allegro, eBay, Amazon, sklepie internetowym lub stacjonarnym to import z 1688 jest najlepszym do tego miejscem.

agent1688

Sekretne miejsce chińskich sprzedawców

Prawda jest jeszcze bardziej okrutna. Nigdy nie dziwiło Cię, jak to możliwe, że wszyscy chińscy sprzedawcy z Aliexpress, eBay, Wish itd. sprzedają „mydło i powidło”? Dziesiątki tysięcy wystawionych produktów w każdej możliwej kategorii? Gdzie oni to magazynują? Skąd oni biorą na to wszystko pieniądze? I dlaczego wysyłka następuje zazwyczaj w ciągu 7 dni roboczych, a nie w 24H? Otóż prawda jest taka, że zdecydowana większość chińskich sprzedawców nie ma żadnego towaru na stanie! Dopiero jak pojawi się potencjalny klient, chiński reseller zamawia towar z 1688.com, oczywiście doliczając swoją prowizję. Wszystkie serwisy należące do grupy Alibaba są ze sobą w pełni zintegrowane. Jednym kliknięciem myszki można przerzucać oferty z 1688 na Alibaba (międzynarodowy hurt B2B), Aliexpress (międzynarodowy detal B2C), Taobao (detal B2C na rynek lokalny) i nawet opis zostanie automatycznie przetłumaczony na angielski przez zintegrowany translator. Teraz już wiesz dlaczego towar z Chin jest wysyłany z opóźnieniem, a angielskie opisy są takie, jakie są ?

1688-b2c-import-3

1688.com

Jeśli dotychczas zamawiałeś hurtowo towar z Chin na Alibaba.com, to musisz wiedzieć, że w rzeczywistości przeszedł on przez wielu pośredników po drodze. Cena za jaką kupujesz towar nie jest oryginalną ceną jaką można uzyskać bezpośrednio u faktycznego producenta z 1688.com.

MUR CHIŃSKI (BEZ AGENTA) NIEDOPRZESKOCZENIA

Platforma 1688 jest dedykowana tylko i wyłącznie dla lokalnych chińskich firm. Bez agenta na miejscu w Chinach nie ma fizycznej możliwości zakupu na 1688.com, z powodów opisanych poniżej:

 • Język

  cała strona jest w języku chińskim (mandaryńskim). Serwis nie udostępnia możliwości zmiany języka. Cała komunikacja z dostawcami odbywa się po chińsku, za pomocą lokalnych aplikacji, niedostępnych na zachodzie.

 • Płatności

  jedyną obsługiwaną walutą jest juan chiński (CNY). Nie ma fizycznej możliwości zapłaty za towar w innej walucie. Serwis nie akceptuje płatności PayPal, Stripe ani zachodnich kart kredytowych. Konieczne jest posiadanie chińskiego rachunku bankowego, w tym często firmowego.

 • Firma w Chinach

  część dostawców wymaga do współpracy przesłania chińskich dokumentów firmowych, ponieważ nie współpracują z osobami indywidualnymi. Inaczej nie uzyska się dostępu do cen hurtowych.

 • Różnca w czasie

  ze względu na różnicę w czasie (w przypadku Polski w czasie zimowym wynosi ona aż 7 godzin) zachodnim klientom ciężko się szybko porozumieć z dostawcą z Chin. W czasie w którym się kontaktujesz, dostawca z Chin kończy pracę.

 • Geoblokada i szybkość ładowania strony

  w 2018 roku, serwis 1688 wprowadził geoblokadę i wymusza zalogowanie się do serwisu, jeśli rozpozna, że oferty są przeglądane z IP spoza Chin. Aby zarejestrować się w serwisie wymagane jest podane chińskiego numeru telefonu. Strona poza Chinami wczytuje się bardzo wolno co jest dodatkowym utrudnieniem.

 • Wysyłka

  towar zamówiony na 1688 może być wysłany wyłącznie na terenie Chin. Towar nie jest wysyłany za granicę.

import-chiny-ilustracja-1

Organizujemy również zakupy detaliczne

Zamawiaj z chińskich marketplace Taobao, Tmall, Jd i otrzymaj swoją paczkę nawet w kilka dni.

Dlaczego ceny na 1688 są niższe niż na alibaba.com?

Podobnie jak na Taobao można na tej chińskiej stronie kupić taniej detalicznie towar niż na Aliexpress, identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku hurtu z 1688 względem międzynarodowej Alibaby. Wpływ na ten fakt ma wiele czynników:

1. Chiński dostawca otrzymując zapłatę w lokalnej walucie nie jest narażony na niekorzystne przewalutowania oraz wahania kursów walut.

2. Inna kultura – chińskiemu producentowi dużo łatwiej i szybciej jest sprzedać towar firmie z tego samego kręgu kulturowego.

3. Bardzo często ceny na lokalnym chińskim rynku są ustalane na niższym poziomie niż za identyczny produkt 1 do 1 na rynki zagraniczne. Wielokrotnie byliśmy świadkami, gdzie cena detaliczna na rynku chińskim była niższa niż cena hurtowa za 500 sztuk dla obcokrajowca.

4. Zazwyczaj zachodni klient jest bardziej zamożny i stać go na więcej, więc już na starcie oferowane są mu wyższe ceny niż na rynku lokalnym.

5. Na 1688 jest zdecydowanie większa konkurencja niż na międzynarodowej alibabie, co ma przełożenie na niższe ceny

6. Wielu chińskich producentów nie prowadzi sprzedaży na w międzynarodowych platformach hurtowych takich jak HKTDC.comalibaba.com lub made-in-china.com ponieważ nie posiada odpowiedniej wiedzy jak przygotować ofertę, jak wysłać towar czy też nie posiada licencji exportowych.

7. Chińczycy bardzo słabo mówią po angielsku, więc koniecznie muszą zatrudniać wykwalifikowanych (drogich) pracowników do obsługi zagranicznego klienta, co zwiększa koszta prowadzenia działalności, a tym samym wyższa jest cena produktu.

Kompleksowo

Nasza firma kompleksowo pośredniczy w zamówieniach z 1688. Dzięki naszej usłudze:

 • Zwiększysz swoje marże
 • Pominiesz niepotrzebnych pośredników
 • Zoptymalizujesz proces importu
 • Staniesz się bardziej konkurencyjny cenowo
import-chiny-ilustracja-2

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Napisz do nas lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry