Dlaczego my

Dlaczego my?

Jesteśmy na miejscu w Chinach

Znamy doskonale kulturę chińską i etykietę biznesu w Państwie Środka. Szybko i skutecznie znajdziemy towar oraz wynegocjujemy najlepszą cenę. Będąc na miejscu w Chinach, mamy niższe MOQ oraz ceny, aniżeli zamawiając przez serwisy typu Alibaba.com.

1-business
2-speaking

Mówimy natywnie w języku polskim i chińskim

Nasz zespół mówi natywnie w języku polskim i chińskim (zarówno dialekt mandaryński jak i kantoński). Skontaktujesz się z nami szybko, a my bezproblemowo ustalimy wszystkie szczegóły, nawet te najdrobniejsze z chińskim dostawcą.

Posiadamy własny magazyn w Chinach

Posiadamy nowoczesny magazyn o powierzchni 3200 m², który znajduje się w geograficznym i „dystrybucyjnym centrum Chin”, bo tak jest określane miasto Wuhan. Ta dobra lokalizacja pozwala nam na konsolidację zamówień z każdego regionu Chin w niskiej cenie. Nasz magazyn zlokalizowany jest zaledwie 35km od terminala kolejowego łączącego Chiny z Polską (i innymi krajami europejskimi) na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

3-warehouse

KONTO L6 VIP NA 1688.COM

Na największej platformie B2B w Chinach (1688.com) posiadamy najwyższy status zakupowy L6 VIP. Z automatu doliczane są nam dodatkowe rabaty oraz jesteśmy traktowani priorytetowo, co wymusza platforma na dostawcach (w przeciwnym razie ich oferty są niżej pozycjonowane na listingu).

4-l6vip
import-chiny-ilustracja-1

Organizujemy również zakupy detaliczne

Zamawiaj z chińskich marketplace Taobao, Tmall, Jd i otrzymaj swoją paczkę nawet w kilka dni.
5-license

Posiadamy licencję exportową

Dzięki licencji exportowej możemy w pełni legalnie dokonać zgłoszenia exportowego towaru bez dodatkowych kosztów dla importera.

Doświadczenie i pewność

Importem/eksportem zajmujemy się nieprzerwanie od 2013 roku. Przez ten okres zrealizowaliśmy ponad 800 realnych zleceń exportu (stan na 09.2021). Uwierz nam, ale znamy swoją konkurencję i nie jedno już widzieliśmy. Nierzadki przypadek u konkurencji, to osoba pracująca w rzeczywistości jako nauczyciel angielskiego, a po godzinach dorabiająca na świadczeniu usług pośrednictwa z Chin. U nas masz pewność, że nie znikniemy z rynku z dnia na dzień.

6-reliability
7-orders

Realizujemy skomplikowane zlecenia

Realizujemy na co dzień zamówienia, które są niemożliwie do zrealizowana zdalnie z Polski (w sensownej jednostce czasu). Na przeszkodzie polskiemu importerowi stoi różnica w czasie oraz bariery kulturowe i językowe. Jeśli już importujesz z Chin, to na pewno spotkałeś się z sytuacją nie raz, że na proste pytanie musiałeś czekać na odpowiedź do następnego dnia, a czasami i dłużej. Nasza firma tylko w jednym zleceniu potrafi zamawiać ponad 500 pozycji produktowych od 60 producentów. Z czego na część produktów jest nanoszone logo importera (OEM), a połowa wymaga dorzucenia polskiej instrukcji, ulotki, naklejenia kodu EAN, danych importera i producenta. Całość eksportujemy na jednej fakturze. Aż ciężko sobie wyobrazić, ile poświęcenia czasu i zasobów ludzkich wymagałoby takie zamówienie, realizując je zdalnie z Polski.

Akceptujemy płatności w Chińskiej walucie

Przyjmujemy płatności w juanach chińskich (CNY) z pomięciem niepotrzebnego pośrednika w postaci dolara amerykańskiego (USD). Minimalizujesz spread walutowy.

exchange rate on the phone with the euro and the yuan.

Optymalizacja importu z Chin

Dzięki nam oszczędzasz na:

 • icon-orange-5

  Przelewy

  Oszczędzasz na międzynarodowych przelewach do każdego z dostawcy z osobna (robisz nam jeden przelew).

   
 • icon-orange-3

  Waluty

  Oszczędzasz na transakcji walutowej minimalizując spread (dokonujemy płatności u dostawców w lokalnej chińskiej walucie, z pominięciem USD).

   
 • icon-orange-35

  Odprawy

  Oszczędzasz na odprawach celnych importowych i eksportowych (agencje celne w Polsce pobierają zazwyczaj ok 150 –200 PLN netto / odprawa oraz dodatkowe opłaty za każdą extra pozycję na SAD).

   
 • icon-orange-26

  Transport

  Oszczędzasz na optymalizacji transportu z Chin (dzięki konsolidacji, produkty małe gabarytowo mocno zbijają jednostkowo koszt transportu tych o większym gabarycie).

   
 • icon-orange-23

  Czas

  Oszczędzasz ogrom czasu (nasza firma zajmuje się wszystkim od wyszukania produktów, dostawców, negocjacją cen, zamówieniem, konsolidacją, ewentualnym przepakowaniem, oklejeniem produktów nazwą producenta/importera, dorzuceniem polskiej instrukcji, przygotowaniem deklaracji zgodności CE oraz wszystkich dokumentów do bezproblemowej odprawy celnej, organizacją transportu z Chin).

   

Oszczędność w imporcie

Koszt importu przez nas jest bardziej opłacalny niż zamawianie towaru samodzielnie bezpośrednio od każdego z producenta/hurtownika.

 

Przykład: 

Zakładając, że chcesz zamówić 160 SKU od 20 dostawców (czyli średnio 8 SKU od każdego z dostawcy), oszczędzasz:

 • USD760 na samych kosztach przelewów do każdego z zagranicznego dostawcy (zakładając USD40 za przelew T/T w opcji OUR). Nam robisz jeden przelew.

 • Przyjmując, że towar od każdego dostawcy będzie eksportowany średnio na 2 pozycjach celnych (HS CODE), musiałbyś przejść 20 odpraw celnych z dwiema pozycjami celnymi na każdej fakturze handlowej. Średni koszt odprawy celnej w Polsce to ok 175PLN netto x 20 odpraw celnych = 3500 PLN netto. Zazwyczaj jedna pozycja na SAD jest wliczona w odprawę celną, każda kolejna to koszt ok 20 PLN netto / HS CODE, czyli na naszym przykładzie 400 PLN netto (20 PLN x 20 dodatkowych pozycji celnych). Należy pamiętać, że po stronie chińskiej również następuje płatna odprawa celna eksportowa i niezależnie od INCOTERMS, finalnie i tak zapłaci za nią importer np. poprzez zwiększenie ceny jednostkowej produktu na FOB/FCA. U nas przechodzisz jedną odprawę celną import/export.

 • Zakładając, że od kilku z przykładowych 20 dostawców chcesz zamówić produkty większe gabarytowo (np. walizki z uformowanego tworzywa), koszt przesyłki będzie bardzo wysoki. Może się wręcz okazać, że przy aktualnych rekordowych stawkach frachtowych (stan na 2021 rok), import takich produktów będzie wręcz nieopłacalny. Z drugiej strony załóżmy, że część produktów od reszty dostawców na naszym przykładzie jest bardzo mała i są to m.in. kable USB. Minimum logistyczne dla transportu kolejowego/morskiego to 1 CBM. Jeśli dla naszego przykładu chcemy zamówić 2000 sztuk kabli USB, to z wielką dozą prawdopodobieństwa, zmieszczą się one w 4 małych kartonach o łącznej objętości 0,2 CBM. W takim przypadku i tak zapłacimy za 1 CBM, chociaż nasz ładunek zajmuje objętość zaledwie 0,2m³. Dlatego wysyłka samych kabli USB wyjdzie taniej drogą lotniczą, ale w dalszym ciągu pozostanie ona bardzo wysoka (transport lotniczy jest najdroższym transportem waga/miara)! W sytuacji, kiedy nasza firma zajmie się konsolidacją, to koszt małych gabarytowo produktów (kable USB) zbiją mocno koszt jednostkowy transportu tych większych (walizki). Opłacalność importu walizek zostanie zachowana, a średni koszt transportu jednostkowo kabli USB wyjdzie zdecydowanie niższy niż drogą lotniczą. To jest tylko prosty przykład obrazujący dwa produkty. Wraz ze wzrostem ilości dostawców i mądrym dobieraniem produktów, oszczędność rośnie liniowo.

Importując produkty bezpośrednio od każdego z dostawcy, zwiększasz prawdopodobieństwo natrafienia na:
 • rewizję celną (koszt zazwyczaj ok USD 50+ / 1h obsługi)

 • brak licencji eksportowej u dostawcy (koszt zakupu zazwyczaj ok USD 60)

 • zagubienia/kradzieże/uszkodzenia

Wnioski

Powyżej przedstawiliśmy niepodważalne argumenty optymalizacji kosztu importu, korzystając z naszych usług. W praktyce oszczędność dla naszych klientów to często kilkanaście / kilkadziesiąt tys. PLN, przy każdym jednym zleceniu importu. Oszczędność jest większa niż wynosi kwota naszej prowizja za całą usługę. Jednostkowo, średni koszt importu wychodzi niższy niż zamawianie bezpośrednio od producenta. Tym samym będziesz mógł podnieść atrakcyjność swoich ofert i istotnie zwiększyć sprzedaż. Zaoszczędzony dzięki nam czas będziesz mógł przeznaczyć na pozyskanie nowych klientów poprzez dopieszczenie i pozycjonowanie ofert np. na Allegro czy w swoim sklepie internetowym.

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Napisz do nas lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry