Dlaczego my

Dlaczego my?

Jesteśmy na miejscu w Chinach

Znamy doskonale kulturę chińską i etykietę biznesu w Państwie Środka. Szybko i skutecznie znajdziemy towar oraz wynegocjujemy konkurencyjne ceny. Lokalnie mamy niższe MOQ oraz ceny, względem serwisów B2B jak Alibaba.com czy targach dla obcokrajowców. Nasze moce przerobowe pozwalają na kontakt z ok 1200 chińskich dostawców miesięcznie oraz realizację zamówień od 600 chińskich podmiotów wraz z konsolidacją, kontrolą jakości, załadunkiem kontenerów.

1-business
2-speaking

Mówimy natywnie w języku polskim i chińskim

Znamy język polski i chiński (zarówno dialekt mandaryński jak i kantoński). Zatrudniamy rodowitych chińczyków, a firma jest prowadzona przez Polaka na stałe mieszkającego w Chinach. Skontaktujesz się z nami szybko, a my bezproblemowo oraz błyskawicznie ustalimy wszystkie szczegóły z chińskim dostawcą.

Własny magazyn w Chinach

Posiadamy własny magazyn w Chinach w samym centrum prowincji Guangdong z miejscem na ponad 600 palet. Składowany towar jest w pełni bezpieczny, cały obiekt logistyczny jest ogrodzony oraz monitorowany 24h na dobę, wyposażony w zadaszone rampy przeładunkowe oraz obszerny plac manewrowy. Posiadamy wszystkie niezbędne zasoby do szybkiego i bezproblemowego przyjęcia towaru oraz załadunków kontenerów. Magazyn znajduje się w strategicznym położeniu w bliskiej odległości do portu morskiego Nansha i Yantian, a główne zagłębia produkcyjne jak Guangzhou, Shenzhen, Dongguan, Foshan, Zhongshan mamy w promieniu poniżej 50 km. Zajmujemy się konsolidacją zamówień z każdego regionu Chin bez ograniczeń ilości dostawców, kontrolą jakości, składowaniem, paletyzowaniem, etykietowaniem, konfekcjonowaniem oraz przepakowywaniem.

warehouse
4-l6vip

KONTO L6 VIP NA 1688.COM

Na największej i najtańszej platformie B2B w Chinach (1688.com) posiadamy najwyższy status zakupowy L6 VIP. Z automatu doliczane są nam dodatkowe rabaty oraz jesteśmy traktowani priorytetowo, co wymusza algorytm platformy na dostawcach (w przeciwnym razie ich oferty są niżej pozycjonowane na listingu).

import-chiny-ilustracja-1

Organizujemy również zakupy detaliczne

Zamawiaj z chińskich marketplace Taobao, Tmall, Jd i otrzymaj swoją paczkę nawet w kilka dni.
license

Posiadamy licencję exportową

Posiadamy dobrze zoptymalizowane podatkowo firmy zarejestrowane w specjalnych strefach ekonomicznych (Guangzhou, Wuhan, Yiwu) oraz Hongkongu. Dzięki licencji exportowej możemy w pełni legalnie dokonać exportu towaru bez dodatkowych kosztów dla importera.

trade_credit

Wsparcie finansowe

Naszych stałych Partnerów wspomagamy finansowo w wysokości 50% wartości zamówienia. Kredyt kupiecki pozwoli importerom na zachowanie lepszej płynności finansowej oraz ciągłości dostaw z Chin, a co za tym idzie, szybszy rozwój Twojej firmy. Co miesiąc wspieramy naszych kluczowych Partnerów biznesowych kwotą ponad 6 mln CNY. Kwota ta cały czas rośnie.

Doświadczenie i pewność

Importem/eksportem oraz sourcingiem produktów z Chin zajmujemy się nieprzerwanie od 2013 roku. Przez ten okres zrealizowaliśmy ponad 800 zleceń exportu oraz ponad 20 tys. zamówień B2B od chińskich dostawców (stan na 09.2021). Aktualnie, średnio co 24H zamawiamy produkty od kilkunastu chińskich dostawców. Uwierz nam, ale znamy swoją konkurencję i nie jedno już widzieliśmy. W odróżnieniu od większości pośredników w Polsce, którzy zlecają dalej zamówienia/usługi podwykonawcom na terenie Chin (masz wówczas dwóch pośredników po drodze), wszystkim zajmujemy się sami. Płatność wykonujesz na nasze firmowe chińskie konto i to nasza firma jest exporterem, nie producent czy inny pośrednik chiński. U nas masz pewność, że nie znikniemy z rynku z dnia na dzień. Kompleksową obsługą importu/exportu najmujemy się zawodowo.

6.reliability
orders

Realizujemy czasochłonne zlecenia

Realizujemy na co dzień zamówienia, które są niemożliwie (w sensownej jednostce czasu) do zrealizowana zdalnie z Polski. Na przeszkodzie importerowi stoi różnica w czasie oraz bariery kulturowe i językowe. Na pewno nie raz spotkałeś się z sytuacją, kiedy musiałeś czekać na odpowiedź od chińskiego dostawcy cały dzień albo i dłużej. Nasza firma w jednym zleceniu zrealizuje dla Ciebie zamówienie na ponad 1000 SKU od 100 producentów (i więcej)! Całość eksportujemy na jednej fakturze (lub po zapełnieniu kontenera). Aż ciężko sobie wyobrazić ile poświęcenia czasu i zasobów ludzkich wymagałoby takie zamówienie, realizując je spoza Chin. Dla nas to pestka 🙂

Akceptujemy płatności w Chińskiej walucie

Oprócz standardowej płatności w dolarach amerykańskich (USD), akceptujemy również płatności bezpośrednio w juanach chińskich (CNY). Minimalizujesz spread walutowy na parach PLN-USD-CNY, wykluczając niepotrzebnego pośrednika USD. Przy płatności w juanach chińskich masz pewność, że zapłacisz za towar dokładnie tyle, ile w wycenie. Bez dopłat i zmian cen ze względu na zmianę kursu, jak ma często miejsce przy płatnościach w innych walutach.

exchange rate on the phone with the euro and the yuan.
Freight-Forwarder

Optymalizacja kosztów w imporcie

Dzięki nam optymalizujesz koszty stałe w imporcie (przelewy zagraniczne, odprawy celne importowe/exportowe, opłaty dokumentacyjne, dostawy lokalne w CN/PL, dopłaty za pozycje celne, brak dopłat za magazyn CFS) oraz czas i zasoby ludzkie. Dokładnie i starannie ładujemy kontener. Średnio udaje się nam zmieścić 71–73 CBM w 40'HC tj. 5 CBM ponad standard. Załadunek odbywa się przez naszych magazynierów, minimalizujesz ryzyko uszkodzenia towaru podczas załadunku (wiemy jaki produkt znajduje się w kartonie) oraz nie wozisz powietrza. Zorganizujemy dla Ciebie transport Door2Door: kolejowy, morski lub lotniczy. Chcesz skorzystać z usług swojego spedytora? Nie ma problemu. Towar będzie do dyspozycji na naszym magazynie.

Nie jesteśmy teoretykami

W odróżnieniu od konkurencji, mamy bardzo duże doświadczenie w lokalnym i transgranicznym e-commerce. Nasze firmy zostały liderami sprzedaży na Allegro w swoich kategoriach, należąc do grona Programu Partnerskiego VIP za wysokość generowanego obrotu. Nasza wysoka jakość obsługi została potwierdzona dodatkowo dyplomem Super Sprzedawcy cztery lata z rzędu (rozsyłanym tylko do 1000 najlepszych firm spośród ponad 140 tys.). Jesteśmy również najprawdopodobniej pierwszą polskojęzyczną firmą, która rozpoczęła sprzedaż na Aliexpress oraz Wish na początku 2016 roku. Doskonale orientujemy się jak ogromna jest konkurencja na marketplace, jak pozycjonować oferty, aby być Top#1 na listingu. Wiemy czy dany towar warto importować, czy nie. Jest to wiedza, której w większości przypadków nie posiada konkurencja zajmująca się pośrednictwem z Chin. Importując przez nas, masz szansę stać się najbardziej konkurencyjny cenowo na Allegro, co potwierdzają nasi Partnerzy biznesowi.

diploma

Optymalizacja importu z Chin

Dzięki nam oszczędzasz na:

 • icon-orange-5

  Przelewy

  Oszczędzasz na międzynarodowych przelewach do każdego z dostawcy z osobna (robisz nam jeden przelew).

   
 • icon-orange-3

  Waluty

  Oszczędzasz na transakcji walutowej minimalizując spread (dokonujemy płatności u dostawców w lokalnej chińskiej walucie, z pominięciem USD).

   
 • icon-orange-17

  Towar

  Oszczędasz na zakupie towaru. Ceny produktów kupowanych lokalnie w Chinach są niższe niż oferowane dla obcokrajowców na export. Chińskim dostawcom nie opłaca się exportować małych ilości, gdyż wiąże się to z "papierologią" oraz dodatkowymi kosztami. Ten problem nie występuje w momencie, kiedy zamawiamy towar na nasz magazyn w Chinach. MOQ jest zdecydowanie niższe, a często nie występuje wcale.

 • icon-orange-23

  Czas

  Oszczędzasz ogrom czasu i zasobów ludzkich. Nasza firma zajmuje się wszystkim od wyszukania produktów, dostawców, negocjacją cen, poprzez zamówienie towaru, kontrolę jakości, konsolidację, etykietowanie, konfekcjonowanie, składowanie, załadunek kontenera, po przygotowanie dokumentów do bezproblemowej odprawy celnej, deklaracji zgodności CE, upoważnień i autoryzacji u producentów oraz organizacją transportu z Chin w dowolny zakątek świata, obsługę reklamacji. Jeśli wymagane to również audyt fabryk, uczestnictwo w targach i inne (wszystko do uzgodnienia, jesteśmy bardzo elastyczni). 😉

   
 • icon-orange-35

  Odprawy

  Oszczędzasz na odprawach celnych importowych i eksportowych (agencje celne w Polsce pobierają ok 150 –200 PLN netto / odprawa oraz dodatkowe opłaty za każdą extra pozycję na SAD).

   
 • icon-orange-26

  Transport

  Oszczędzasz na optymalizacji transportu z Chin nawet 40% (dzięki konsolidacji, produkty małe gabarytowo mocno zbijają jednostkowo koszt transportu tych o większym gabarycie).

   

Oszczędność w imporcie

Koszt importu przez nas jest bardziej opłacalny niż zamawianie towaru samodzielnie bezpośrednio od każdego dostawcy z osobna.

Przykład: 

Zakładając, że chcesz zamówić 160 SKU od 20 dostawców (czyli średnio 8 SKU od każdego z dostawcy), oszczędzasz:

 • $760 na samych kosztach przelewów do każdego z zagranicznego dostawcy (zakładając $40 za przelew T/T w opcji OUR). Nam robisz jeden przelew.

 • Przyjmując, że towar od każdego dostawcy będzie eksportowany średnio na 2 pozycjach celnych (HS CODE), musiałbyś przejść 20 odpraw celnych z dwiema pozycjami celnymi na każdej fakturze handlowej. Średni koszt odprawy celnej w Polsce to ok 175 PLN netto x 20 odpraw celnych = 3500 PLN netto. Zazwyczaj jedna pozycja na SAD jest wliczona w odprawę celną, każda kolejna to koszt ok 20 PLN netto / HS CODE, czyli na naszym przykładzie 400 PLN netto (20 PLN x 20 dodatkowych pozycji celnych). Należy pamiętać, że po stronie chińskiej również następuje płatna odprawa celna eksportowa i niezależnie od INCOTERMS, finalnie i tak zapłaci za nią importer np. poprzez zwiększenie ceny jednostkowej produktu na FOB/FCA. U nas przechodzisz jedną odprawę celną import/export oraz minimalizujesz dopłaty za extra pozycje na SAD.

 • Zakładając, że od kilku z przykładowych 20 dostawców chcesz zamówić produkty większe gabarytowo (np. walizki z uformowanego tworzywa), koszt przesyłki będzie bardzo wysoki. Może się wręcz okazać, że przy aktualnych rekordowych stawkach frachtowych (stan na 2021 rok), import takich produktów będzie wręcz nieopłacalny. Z drugiej strony załóżmy, że część produktów od reszty dostawców na naszym przykładzie jest bardzo mała i są to m.in. kable USB. Minimum logistyczne dla transportu kolejowego/morskiego to 1 CBM. Jeśli dla naszego przykładu chcemy zamówić 2000 sztuk kabli USB, to z wielką dozą prawdopodobieństwa, zmieszczą się one w 4 małych kartonach o łącznej objętości 0,2 CBM. W takim przypadku i tak zapłacimy za 1 CBM, chociaż nasz ładunek zajmuje objętość zaledwie 0,2m³. Dlatego wysyłka samych kabli USB wyjdzie taniej drogą lotniczą, ale w dalszym ciągu pozostanie ona bardzo wysoka (transport lotniczy jest najdroższym transportem waga/miara)! W sytuacji, kiedy nasza firma zajmie się konsolidacją, to koszt małych gabarytowo produktów (kable USB) zbiją mocno koszt jednostkowy transportu tych większych (walizki). Opłacalność importu walizek zostanie zachowana, a średni koszt transportu jednostkowo kabli USB wyjdzie zdecydowanie niższy niż drogą lotniczą. To jest tylko prosty przykład obrazujący dwa produkty. Wraz ze wzrostem ilości dostawców i produktów, oszczędność rośnie liniowo. Przy mądrym dobieraniem produktów, można zaoszczędzić dzięki konsolidacji nawet 40% kosztu transportu! Przy aktualnych stawkach wynoszących kilkanaście tysięcy USD za kontener 40'HC (stan na 2021), daje oszczędność na poziomie dobrych kilku tysięcy USD każdorazowo.

Importując produkty bezpośrednio od każdego z dostawcy, zwiększasz prawdopodobieństwo natrafienia na:
 • rewizję celną (koszt zazwyczaj ok USD 50+ / 1h obsługi)

 • brak licencji eksportowej u dostawcy (koszt zakupu zazwyczaj ok USD 60)

 • zagubienia/kradzieże/uszkodzenia

Wnioski

Powyżej przedstawiliśmy niepodważalne argumenty optymalizacji kosztu importu, korzystając z naszych usług. W praktyce oszczędność dla naszych klientów to często kilkanaście / kilkadziesiąt tys. PLN, przy każdym jednym zleceniu importu. Oszczędność jest większa niż wynosi kwota naszej prowizja za całą usługę. Jednostkowo, średni koszt importu wychodzi niższy niż zamawianie bezpośrednio od producenta. Tym samym będziesz mógł podnieść atrakcyjność swoich ofert i istotnie zwiększyć sprzedaż. Zaoszczędzony dzięki nam czas będziesz mógł przeznaczyć na pozyskanie nowych klientów poprzez dopieszczenie i pozycjonowanie ofert np. na Allegro czy w swoim sklepie internetowym.

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Napisz do nas lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry