Poradnik i warunki współpracy

Jak przebiega proces zamówienia

 1. Wyszukujesz produkt/y (lub możesz zlecić odpłatnie to nam). Przy stałej współpracy wyszukujemy produkty/producentów za darmo.
 2. Przesyłasz na naszego maila wypełniony szablon z wybranymi produktami (POBIERZ).
 3. Negocjujemy ceny z dostawcami oraz przygotowujemy wycenę towaru wraz z szacunkowym terminem realizacji.
 4. Przesyłamy wycenę oraz potwierdzamy z Tobą realizację zamówienia.
 5. Opłacasz zamówienie (kluczowych Partnerów biznesowych wspieramy finansowo).
 6. Zamawiamy i konsolidujemy towar na naszym magazynie w Chinach (w przypadku zamówień FCL od jednego dostawcy, towar jest  ładowany do kontenera bezpośrednio z magazynu producenta).
 7. Sprawdzamy zawartość pod kątem zgodności z zamówieniem.
 8. W tym miejscu (o ile nie zostało to zlecone wcześniej producentowi np. ze względu na MOQ) możemy dodać polską instrukcję obsługi, okleić towar kodem EAN, danymi importera, producenta, przepakować towar, zmienić uszkodzone kartony itd.
 9. Obliczamy wagę oraz wymiary (CBM i/lub waga wolumetryczna zależnie od rodzaju transportu).
 10. Opłacasz koszt dostawy i wysyłamy towar (możesz również zlecić odbiór towaru z naszego magazynu, zależnie od uzgodnionych warunków Incoterms).
 11. Na maila przesyłamy numer przewozowy wraz z linkiem do śledzenia, fakturę handlową, listę pakową oraz inne wymagane dokumenty do bezproblemowej odprawy celnej (np. deklaracje zgodności CE).
 12. Agencja celna kontaktuje się z Tobą w celu odprawy celno-skarbowej.
 13. Opłacasz należne koszta celno-podatkowe.
 14. Kurier lub spedycja doręcza Ci towar prosto pod drzwi.

Jak wyszukiwać produkty na 1688

Strona 1688 dostępna jest tylko w języku chińskim. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak łatwo i szybko wyszukać produkty bez znajomości mandaryńskiego.

 • Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome (https://www.google.com/chrome/) posiada wbudowany translator. Wystarczy kliknąć Prawy Przycisk Myszy (PPM) i z menu kontekstowego wybrać „Przetłumacz na język …” (dowolny język np. polski można wybrać w ustawieniach przeglądarki).

 • Wyszukiwanie po obrazie

Wbudowana w serwisie 1688 wyszukiwarka posiada opcję wyszukiwania po obrazie podobną do Grafik w Google. Wystarczy zapisać zdjęcie na dysku komputera oraz kliknąć ikonę „aparatu” w wyszukiwarce i zlokalizować zdjęcie wcześniej zapisane na naszym dysku. Z naszej strony polecamy wyszukiwać produkty i ich zdjęcia na aliexpress z tego względu, że większość sprzedawców z aliexpress używa stockowych zdjęć udostępnionych przez producentów z 1688. Po drugie aliexpress działa bardzo szybko na całym świecie w odróżnieniu od 1688. Tym sposobem jesteśmy w stanie wyszukać interesujący nas produkt na 1688 dosłownie w 10 sekund.

 • Użycie translatora

Za pomocą translatora np. (https://translate.google.com/) możemy przetłumaczyć interesujące nas słowa kluczowe. I następnie wyszukać produkt poprzez wbudowaną wyszukiwarkę.

Warunki współpracy

 1. Zamówienia hurtowe realizujemy wyłącznie dla zarejestrowanych podmiotów gospodarczych.
 2. Wysyłka towaru możliwa na cały świat. Jeśli mieszkasz i/lub prowadzisz firmę za granicą, nie stanowi to dla nas problemu.
 3. Realizujemy również wysyłki do magazynów Amazon FBA oraz dowolnych innych magazynów fulfillment na świecie.
 4. Nie jesteśmy firmą spedycyjną i nie świadczymy usług przewozowych. Tym zajmują się firmy logistyczne, z którymi współpracujemy. Pomagamy oczywiście w organizacji transportu Door2Door dla firm, dla których zajmujemy się sourcingiem, ale koszt dostawy opłacasz na konto spedycji, nie na nasze. Do wyboru transport LCL oraz FCL: morski, kolejowy, lotniczy.
 5. Nie zajmujemy się podróbkami, towarami łamiącymi prawa autorskie, eksportem kosmetyków, żywności oraz zwierząt.
 6. Przed importem upewnij się, czy na Twój towar wymagane są np. deklaracje zgodności, certyfikaty, specjalne oznaczenia itp. Poinformuj nas koniecznie, o jakie dokumenty mamy pytać dostawcę. Posiadamy sporą wiedzę w dopuszczeniu do obrotu produktów w Polsce (i UE) ale realizujemy zamówienia dla firm z całego świata, a obowiązki importera w każdym kraju/regionie mogą być różne (i najczęściej są). 
 7. Możemy wysłać odpłatnie sample z Chin przed ostatecznym zamówieniem.
 8. Pamiętaj o możliwych problemach w wysyłce towarów uznawanych za niebezpieczne/problematyczne w transporcie jak: czyste akumulatory, towary wybuchowe, płynne, sypkie, mocno magnetyczne. Zamówienia takie będą realizowane najczęściej wyłącznie jako ładunki pełnokontenerowe FCL i to drogą morską.
 9. Nie udzielamy porad ani odpowiedzi na pytania "Jak wygląda import? Co importować? Co wysyłacie dla innych firm?". Jeśli zadajesz takie pytania to na pewno nie będziemy zainteresowani współpracą z Tobą.

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Napisz do nas lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Przewiń do góry