Poradnik

Jak wyszukiwać produkty na 1688

Strona 1688 dostępna jest tylko w języku chińskim. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak łatwo i szybko wyszukać produkty bez znajomości mandaryńskiego.

 • Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome (https://www.google.com/chrome/) posiada wbudowany translator. Wystarczy kliknąć Prawy Przycisk Myszy (PPM) i z menu kontekstowego wybrać „Przetłumacz na język …” (dowolny język np. polski można wybrać w ustawieniach przeglądarki).

 • Wyszukiwanie po obrazie

Wbudowana w serwisie 1688 wyszukiwarka posiada opcję wyszukiwania po obrazie podobną do Grafik w Google. Wystarczy zapisać zdjęcie na dysku komputera oraz kliknąć grafikę „aparatu” w wyszukiwarce i wybrać zdjęcie wcześniej zapisane na dysku. Z naszej strony polecamy wyszukiwać produkty i ich zdjęcia na aliexpress z tego względu, że większość sprzedawców z aliexpress używa stockowych zdjęć udostępnionych przez producentów z 1688. Po drugie aliexpress działa bardzo szybko na całym świecie w odróżnieniu od 1688. Tym sposobem jesteśmy w stanie wyszukać interesujący nas produkt na 1688 dosłownie w 10 sekund.

 • Użycie translatora

Za pomocą translatora np. (https://translate.google.com/) możemy przetłumaczyć interesujące nas słowa kluczowe. I następnie wyszukać produkt poprzez wbudowaną wyszukiwarkę.

Jak przebiega proces zamówienia

 1. Wyszukujesz sobie produkt
 2. Przesyłasz na naszego maila linki (najlepiej w Excelu) z wybranymi produktami, wariantami (np. kolor, rozmiar, wzór, rodzaj wtyczki itp.) oraz dokładną ilością każdego wariantu.
 3. Negocjujemy ceny z dostawcami oraz przygotowujemy wycenę towaru.
 4. Przesyłamy fakturę proforma z ceną za towar (z wliczoną już naszą usługą) oraz szacunkowym terminie realizacji zamówienia.
 5. Potwierdzamy z Tobą realizację zamówienia.
 6. Opłacasz towar i naszą usługę.
 7. Zamawiamy towar na nasz magazyn w Chinach.
 8. Po dotarciu na nasz magazyn, sprawdzamy zawartość pod kątem zgodności z zamówieniem.
 9. Przepakowujemy towar (jeśli wymagane), sprawdzamy jego wagę oraz wymiary (waga wolumetryczna), przesyłamy proformę za koszt dostawy.
 10. Opłacasz koszt dostawy.
 11. Wysyłamy towar.
 12. Na maila przesyłamy numer przewozowy wraz z linkiem do śledzenia, fakturę handlową oraz inne wymagane dokumenty do odprawy celnej (np. certyfikaty, deklaracje zgodności CE).
 13. W tym czasie możesz zgłosić się do agencji celnej wysyłając tłumaczenie zawartości.
 14. Po odprawie, opłacasz należne koszta celno-podatkowe.
 15. Kurier doręcza Ci towar prosto pod drzwi.

Warunki współpracy

 1. Zamówienia hurtowe realizujemy wyłącznie dla zarejestrowanych podmiotów gospodarczych.
 2. Wysyłka towaru możliwa na cały świat, więc jeśli mieszkasz i/lub prowadzisz firmę za granicą, to nie stanowi to dla nas problemu.
 3. Realizujemy również wysyłki do magazynów Amazon FBA oraz dowolnych innych magazynów fulfillment na świecie.
 4. Nie świadczymy samych usług transportowych bez kupna towaru za naszą pomocą.
 5. Nie zajmujemy się podróbkami oraz towarami łamiącymi prawa autorskie.
 6. Przed importem upewnij się, czy na Twój towar wymagane są deklaracje zgodności, certyfikaty, specjalne oznaczenia itp. Przed zakupem poinformuj nas koniecznie, o jakie dokumenty mamy pytać dostawcę.
 7. Nie wysyłamy czystych akumulatorów, towarów sypkich, płynnych, toksycznych, wybuchowych, mocno magnetycznych oraz żywności.
 8. Zamówieni OEM/ODM/Private Label czyli produkowane na zlecenie pod własnym logo są możliwe, jednak wycena usług jest ustalana indywidualnie i zależy od stopnia skomplikowania i włożonego nakładu pracy, jednak nie mniej niż 10% wartości towaru.
 9. Nie zajmujemy się wyszukiwaniem towarów, jesteś zobowiązany do wyszukania sam towaru na 1688.
 10. Możemy wysłać sample z Chin przed ostatecznym zamówieniem.

Chcesz dowiedzieć się wiecej?

Napisz do nas lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.